Bazı Programların Signature Bilgileri

19.02.2008 | 11:37 Çözümler 12 Yorum

Kullanıcılar tarafından çok tercih edilen ve başımızın belası olan bazı programlara ait signature bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Örneğin bu signature bilgilerini kullanıp ISA Server üzerinde tanımlanacak bir kural sonrasında, ilgili programların şirket ağından çıkışını engelleyebiliriz.

MSN Messenger Request headers User-Agent: MSN Messenger
Windows Messenger Request headers User-Agent: MSMSGS
Netscape 7 Request headers User-Agent: Netscape/7
Netscape 6 Request headers User-Agent: Netscape/6
AOL Messenger (and all Gecko browsers) Request headers User-Agent: Gecko/
Yahoo Messenger Request headers Host msg.yahoo.com
Kazaa Request headers P2P-Agent KazaaKazaaclient:
Kazaa Request headers User-Agent: KazaaClient
Kazaa Request headers X-Kazaa-Network: KaZaA
Gnutella Request headers User-Agent: GnutellaGnucleus
Edonkey Request headers User-Agent: e2dk
Internet Explorer 6.0 Request headers User-Agent: MSIE 6.0
Morpheus Response header Server Morpheus
Bearshare Response header Server Bearshare
BitTorrent Request headers User-Agent: BitTorrent

 

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (12)

 1. Arda

  Merhaba Serhat hocam yeri değil ama uygun başlık olmadığı için buraya yazmayı tercih ettim.Size şunu sormak istiyorum.İsa 2004 üzerinden exchange 2007 owa publish( Http) gerçekleştiriyorum.Publish rule de en son listener tanımlarken external ile beraber internal seçiminide yapıyorum iç networktede yine isa üzerinden sorgulansın diye yalnız sorun şöle web proxy client olarak tanımlama yapmama rağmen hatta DG olarak isanın iç bacaktaki ip sini girmeme rağmen bir türlü owaya ulaşamıyorum.Loging ten takip ettiğimde default ruleden denied yediğini görüyorum.Bende gidip internaldan internala http için bir accsess rule yazdım.O zaman sorunsuz ulaşıyor.Acaba böyle mi yapılması gerekiyor yoksa bu uyguladığım yöntem yanlışmı?Desteklerinizi bekliyorum.İyi çalışmalar.

 2. Serhat AKINCI

  Selam Arda

  Yapılandırmada bir sorun yok.

  Exchange Server dan internal’a – internaldan Exchange Server’a doğru birer rule yazman yeterli.

 3. Arda

  Serhat hocam teşekkür ederim ilginize yalnız benim yazdığım internaldan internala rule silecekmiyim.Birde exchange serverdan int,int-exchange servera doğru rule demişsiniz onu pek anlayamadım.Teşekkürler.

 4. Serhat AKINCI

  internal to internal sakıncası yok ama kapsamlı bir kural.

  Exchange Server makinesini ISA üzerinde computer obje olarak tanımlayıp, bu objeden internal’a, internal’dan bu objeye şeklinde bir kural ile kapsamı daraltabilirsin.

 5. Arda

  Serhat hocam allah razı olsun.Yaptım şakır şakır çalışıyor:))Teşekkür ederim.Sıkıştığım noktalarda veya kafama takılan konularla ilgili size yazabilirmiyim.

 6. Serhat AKINCI

  Rica ederim :)

 7. Arda

  Merhaba Serhat hocam
  Kafama takılan bazı noktalar var (Authentication ile ilgili) size danışmak istiyorum.Http üzerinden sizinde yardımınızla owa publish işlemini başarı ile yaptım sorunusuz çalışıyor fakat biraz kurcalamaya başladım olayın mantığını kapmak için şöyle:
  Publish rule yazarken en sonunda bize users bölümü geliyor ve All users seçimini yapıyorum.Sonra internet üzerinden owa ya sorunsuz ulaşıyorum ve logging den baktığımda client username bölümünde anonymous olarak görüyorum all users dediğim için böyle olması normal sanırım buraya kadar tamam.Sonra rule deki users dan All users silip yerine All authentication users seçimini yapıyorum ve yine net üzerinden owa ya ulaşmaya çalıştığımda bu sefer önce bir logon penceresi geliyor domain accountumu şifremi yazıyorum daha sonra owa ekranı geliyor ve sanırım buradakide normal çünkü All auth.seçimini yaptığım için böyle ve sonra logging ten baktığım zaman bu sefer client username bölümünde artık anonymous yerine kullanıcının adını görüyorum buda sanırım olması gereken bir durum.Ama birde gidip rule üzerinden “Require all users to authentication” seçimini yapıyorum ve net üzerinden tekrar sorguluyorum yine ilk bir logon penceresi geliyor ve loggingte kullanıcının adını görüyorum.Şimdi değişen bişey olmadı All auth sadece seçtiğimdede aynı olay oluyor bu seçili iken birde “Require all users to authentication” seçtiğimdede yine aynı olay oluyor.Değişen bişey yok aradaki fark nedir.o zaman “Require all users to authentication” seçimini yapmamın bir espirisi kalmıyor.Desteğinizi bekliyorum.Teşekkürler.

 8. arda

  Benim mesaj uçmuş:))

 9. Serhat AKINCI

  Selam Arda. Merak etme msj aynen duruyor :) Blog üzerindeki mesajlar onaya tabi olduğu için, benim onayımdan sonra yayınlanıyor. Bir kaç gündür zaman ayıramadım ve yorumları yeni onaylıyorum.

  Soruna gelince;

  “Authennticated Users”: Domain oturumu açmış kullanıcıları temsil eder.

  “Require all users to authentication”: Bacak üzerinde enable edilir (ör: internnal) ve o bacaktan gelen kullanıcılara authentication’ı zorunlu koşar.

  Bu tip yani altına yazdığın yazı ile ilgili olmayan sorularını http://www.cozumpark.com/forums/ üzerinden sorabilirsin.

 10. arda

  Hocam saol yine canına sağlık da ;
  Authennticated Users”: Domain oturumu açmış kullanıcıları temsil eder.Bunu biliyorum yani ben domaindeyim diyelim isa üzerinde işlem yaparken Authennticated Users olmuş durumdayım zaten ozaman benim için “Require all users to authentication” pek anlam ifade etmiyor.Ama client secure nat ise onun için ifade ediyor.Böylemi düşünmem lazım.Yani kısacası hocam domaine dahil olmuş ve oturumunu açmış kişi zaten authenticated olmuş ise “Require all users to authentication” onun için bişey ifade etmez.Öyle anladım :))

 11. Serhat AKINCI

  Aynen öyle. Auth. zorunlu koşulmuş ise, domainde oturum açmış kullanıcılar zaten authenticated durumdadır ve onlar için bişey ifade etmez.

  Ama securenat yada webproxy client olup domain oturumu açmamış ise, öncelikle auth. olması gerekir.

 12. arda

  Eyvallah be hocam allah tuttuğunu altın etsin.Bence buraya serhat akıncıyla soru ve cevaplar diye özel bir bölüm açmalısın.Yıllar sonra bir kütüphane olacaktır.Ben genel forumlardan ziyade bireysel forumları daha çok seviyorum.Ondan çözümparktan yazmıyorum bilende yazıyor bilmeyende ve benim gibi işe hakim olmayan arkadaşların ya kafası iyice çorba oluyor yada eksik veya yanlış bilgilerle yoluna devam ediyor.Saygılarımı sunuyorum Genç yaşınızdaki bu başarınızı takdir ediyorum.Allaha emanet olun.Bu sayfadaki kirlilik içinde kusura bakmayın.

Yorum Ekle