Birkaç eski film, birkaç eski şey …

24.07.2009 | 01:04 Kişisel 1 Yorum

Nedendir bilmiyorum ama eski filmleri, eski şarkıları seviyorum. Sanki yaşlanmışım da gençliğimi hatırlamak istermiş gibi bazen arkaya bakmak istiyorum galiba. halbuki daha 26 ‘yım :) İlk (eskiden) yaptığım ve keyif aldığım bir şeyi yeniden yapmak sanırım hoşuma gidiyor. Arada arşivimden birkaç eski film çıkartıp izlerim, ya da bir kaç eski albüm dinlerim.

Geçen hafta 3 güzel film izledim (önceden izlediğim) ve 3 ‘ü de Türk yapımı. Ağır Roman, Kabadayı ve Barda ..

Ağır Roman; Eğer bir filmi 13 sene sonra 13’ncü kez izlediğinizde dahi aynı tadı alıyor, aynı heyecanı yaşıyorsanız evet o film olmuştur. Benim için böyle bir film Ağır Roman. Bana göre Türk sinema tarihinin ilk 5’inde ki bu film 1996 yapımıdır. Mustafa Altıoklar ‘ı Mustafa Altıoklar yapan, Okan Bayülgen ‘li, Müjde Ar ‘lı, Mustafa Uğurlu ‘lu ve bol ödüllü bir film… Müzikler ise ayrı güzel. Özellikle Okan Bayülgen ‘in Müjde Ar ‘ı her görüşünde fonda çalan bir vurgun bu sevda (Demet Sağıroğlu) tabiri caizse cuk oturmuş. Film için söylenecek çok şey var ama kısa kesip bir cümleyle toparlamak istiyorum. Zamanının çoooook ötesinde bir film ve her sene bir kez izlenmeli.

Kabadayı; sanırım üçüncü izleyişim. 2007 yapımı. Beni etkileyen ise Şener Şen ‘in süper oyunculuğu. Bir an adamın Şener Şen olduğunu unutup sokaktan gerçek bir hayatı kameraya aldıklarını düşünüyorsunuz. İzlemediyseniz tavsiye ederim.

Barda; İnsanın tüylerini diken diken eden bir film. 2007 yapımı diye hatırlıyorum.

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (1)

  1. Buğra

    kesinlikle 3 filmede katılıyorum. Özellikle Kabadayı filmini izledikten sonra Şener Şen neden bu zamana kadar böyle bir rolde oynamamış merak ettim. Zira son derece yakışmış kabadayı ve ağır abi rolü.

Yorum Ekle