Blog’un Başına Bişey Gelirse Sorumlusu Benim :)

04.12.2007 | 00:25 Kişisel 3 Yorum

Bu aralar blog’u biraz fazla kurcalıyorum. Belirli zamanlarda erişilemediği oluyordur. Bazı anlarda, hatalarla dolu bir sayfa çıkabilir karşınıza. İşte o zaman bilin ki FTP’de ya da tema editöründe bir şeyleri bozmak üzereyim :)

Şaka bir yana görünümü biraz özelleştirmeye çalışıyorum. Örneğin orta bölümü biraz daha genişletmem gerek. Malum BT makaleleri yazıyoruz ve ekran görüntüleri biraz geniş oluyor, bolca yere ihtiyacımız var. Bunun yanında yeşilden uzaklaşıp biraz daha mavi tonlarına ağırlık vermek istiyorum. (Ne dersiniz?)

Ayrıca sağ taraftaki Side Bar’da daha kullanışlı öğelere yer verebilirim.

Şu sıralar style.css dosyası ile boğuşuyorum. WP görünüm ve renk ayarlarının hemen hemen hepsi bu dosyada. Çözdüğüm zaman iş bitmiştir. Tabi tüm bunları yaparken Blog sağlam kalmalı :)

Aslında bu tip denemeleri yerel çalışan bir kopya üzerinde yapıyorum. Ama gün içinde aklıma bir şeyler geliyor ve elimin altında yerel sunucum olmuyor. Dayanamayıp açıyorum orijinal blog’u ve başlıyorum kurcalamaya. Anlayacağınız siteyi açtığınızda problem varsa, durum geçicidir 2dk. sonra tekrar deneyin :))

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (3)

 1. Anıl Erduran

  Zamanında bende aylarca uğraşmıştım style.css dosyası ile.İlk önce orta bölümü geniş temalar aradım.Baktım yok senin gibi kendim genişlettim.
  Aynı zamanda sidebar olayıda çok önemli.O kısmıda özelliştirmen ziyaretçiler için iyi olucaktır.
  Birde yukarıya güzel bir logo yapıştırdınmı tamamdır:)

 2. Serhat

  Evet logo konusunuda yapılacaklara ekledim :)

 3. Tayfun GÖRKEM

  Dediğiniz gibi orta bölümü genişletebilirseniz daha güzel olur. Ayrıca renkler böylede güzel.

Yorum Ekle