Hyper-V: Linux Integration Components

29.09.2008 | 13:46 Haberler , Hyper-V 0 Yorum

Hyper-V üzerinde çalışan VM’ler içerisine Windows Guest OS’ler kurduktan sonra sentetik ağ, mouse, video gibi fonksiyonların çalışması ve network aktivitelerinin daha sağlıklı gerçekleşebilmesi için Integration Services adını verdiğimiz sürücü paketini yüklememiz gerekiyor.

Artık aynı benzer bir sürücü paketini Linux Guest OS’ler için de kullanabiliriz çünkü Linux Integration Services kullanıma hazır.

Linux Integration Services Neler Sağlıyor?

Linux dağıtımları (Resmi olarak Suse Ent. 10) üzerinde mouse/video aktivitelerinin daha doğru çalışmasına yardımcı oluyor.

Synthetic network controller ile network, synthetic storage controller ile depolama birimi aktivitelerini yüksel hızlı Bus ve VMBus üzerinde kullanabilme olanağı sağlıyor.

Hypercall adapter ile daha performanslı Linux Guest OS’ler mümkün oluyor.

Linux Integration Services Download

Linux Integration Components‘i connect.microsoft.com üzerinden birkaç adımda üye olarak ve ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bu arada resmi destek Suse Enterprise Edition 10 için. Ancak bu paketi diğer Linux dağıtımları üzerinde de deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Linux çekirdekleri ve dağıtımları temelde benzerlik gösterir ve bu paketi çalıştırma şansınız olacaktır.

connect.microsoft.com üzerinde Linux Integration Components ‘i indireceğiniz Linux Integration Components for Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V başlığında, sol menüdeki Newsgroups bölümüne tıklarsanız bu Component ‘i diğer Linux dağıtımları üzerinde çalıştırmayı deneyen insanların yorumlarına ve bildirimlerine ulaşabilirsiniz.

Yazı Etiketleri: , ,

Sayfa Başı ▲

Yorum Ekle