Local User Account yaratmak ve Gruba eklemek – Script 2

28.07.2009 | 14:04 Çözümler , Windows , Windows Server 2 Yorum

Bu script, ilk yayınladığım script ile aynı işi yapıyor. Yani yeni bir local account yaratıp ilgili gruba ekliyor. Farklı olan ise “password never expires” yerine “user must change password at next logon” ayarını set ediyor olması.  Ayrıca farklı bir fonksiyon  kullanıyor.

“user must change password at next logon” sayesinde, yaratılan local account ile ilk kez oturum açan kişiyi yeni password belirlemeye zorlamış oluyoruz.

Script’i buradan download edebilirsiniz.

Yine ilgili yerleri düzenlemeyi unutmayın.

Yazı Etiketleri: , , , ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (2)

 1. murattekin

  serhat hocam kolay gelsin.. benim senden bi ricam olacak. bu konuyla alakalı değil ama yardımcı olursan çok sevinirim.. şimdi local bilgisayarlardaki event viewerda sistem tabında bi sürü olay war. ben o olaylardan sadece istediğim id’li olanı d sürücüsündeki bi klasöre script vasıtasıyla koylamak istiyorum.. bu scipt çalıştığı zaman çalıştığı gün içindeki benim istediğim id’yi istediğim yere kaydedecek ve ewent viewdanda silecek.. böyle bir sorunum war. yardımcı olabilirsen çok sewinirim. iyi çalışmalar…

 2. murattekin

  hocam şöyle bi kod buldum.. ama kaydetme işlemini yapmıyo.. eğer bildiğin varsa onu paylaşırmısın. yoksa bu kod üzerinden yardımcı olurmusun :))

  strComputer = “.”
  Set objWMIService = GetObject(“winmgmts:” _
  & “{impersonationLevel=impersonate}!\\” & strComputer & “\root\cimv2”)
  Set colLoggedEvents = objWMIService.ExecQuery _
  (“SELECT * FROM Win32_NTLogEvent WHERE Logfile = ‘System’ AND ” _
  & “EventCode = ‘6008’”)
  Wscript.Echo “Improper shutdowns: ” & colLoggedEvents.Count

Yorum Ekle