Microsoft Azure – İsim Değişikliği

26.03.2014 | 11:12 Microsoft Azure 1 Yorum

Microsoft’un yönettiği veri merkezlerinden sunulan çeşitli servislerin oluşturduğu Windows Azure çözümlerinin resmi ismi 3 Nisan 2014 tarihinden itibaren Microsoft Azure olarak değişiyor. Kısa süre önce Windows Azure blog üzerinden paylaşılan bu değişikliğin resmi duyurusuna Windows Azure ismi Microsoft Azure olarak değişiyor bağlantısından erişebilirsiniz.

Microsoft Azure

Yeni ismiyle Microsoft Azure, genel bulut için kabul görmüş ve gelenekselleşmiş servisleri sunmaya devam ediyor; sanal makine, depolama, yedekleme ve kurtarma, veritabanı, kimlik ve erişim denetimi, web, mobil, medya, tümleştirme… Bunun yanında Office 365, Dynamics CRM, Bing, OneDrive, Skype, Xbox Live gibi ürünlerin parçalarını da içine alan geniş bir aile şeklinde bundan böyle Microsoft Azure olarak yoluna devam ediyor.

Aslında bu beklenen bir değişiklikti çünkü bünyesinde birçok farklı servisi barındıran bir bütünün “Windows” prefix’iyle anılması marketing açısından pek hoş görünmüyordu. Geniş çağrışım yapan bir isim olarak Microsoft Azure, dünya geneline yayılmış veri merkezlerinden sunulan hizmetler için daha uygun bir ifade oldu.

Ben blog üzerindeki Windows Azure bölümünün ismini Microsoft Azure olarak değiştirdim bile :)

Microsoft Azure‘a yeni ismiyle başarılar.

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (1)

  1. Özgür ÇEBİ

    Her zaman en güncel ve doğru bilgileri paylaştığınız için Teşekkürler.

Yorum Ekle