Microsoft’tan Vmware’e Resmi Destek!

04.09.2008 | 10:10 Haberler , VMWare 0 Yorum

Bildiğiniz gibi Microsoft firması Vmware sanallaştırma yazılımları üzerinde çalışan Windows Server, Exchange Server, ISA, SQL Server gibi çeşitli uygulamalara destek vermiyordu.

Dün yapılan açıklamaya göre;

Vmware firmasının ESX 3.5 Update2 (ESX3.5u2) ürünü, Microsoft’un Server Virtualization Validation Program (SVVP) testlerini başarı ile geçerek destek kapsamına girmeye hak kazanmış ve Microsoft tarafından sertifikalandırılmış bulunuyor.

Bundan sonra ESX 3.5 Update2 üzerinde sanal olarak çalışan Windows Server işletim sistemleri ve diğer Microsoft uygulamaları için resmi destek veriliyor olacak. Bu şekilde çalışan sistemler üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda Microsoft veya Vmware firmalarından yardım talep edebilirsiniz.

Vmware tarafından dün yapılan resmi açıklamaya Buradan, SVVP Testlerini başarı ile geçen firmaların (Novell ve Vmware) sanallaştırma ürünleri üzerinde çalışan ve Microsoft tarafından desteklenen Server Uygulamalarının listesine ise Buradan ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi System Center Virtual Machine Manager 2008 ile Vmware ESC üzerinde çalışan sanal makineleri de yönetebiliyoruz. İlerleyen günlerde Microsoft ve Vmware arasında daha sıkı ilişkiler görebiliriz diye düşünüyorum.

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorum Ekle