Office Orijinal Ürün Bildirim Süreci – OGA

20.05.2008 | 18:02 Haberler , Office Uygulamaları 2 Yorum

1-14 gün arası

Office uygulamaları her başlatıldıklarında bir mesaj görüntülenir. Mesajda “Bu bilgisayardaki Microsoft Office kopyası orijinal değildir” bilgisi yer almaktadır. Office uygulamaları açık kaldıkça bu mesaj periyodik olarak görüntülenmeye devam eder. “Daha Fazlasını Öğrenin” düğmesine tıklandığında ise kullanıcı OGA Web sitesine yönlendirilir. “Daha Sonra Anımsat” düğmesine tıklandığı zaman mesajın görüntülendiği iletişim kutusu kapanır.

15-30 gün arası

İletişim kutusunda daha güçlü bir mesaj görüntülenir ve Office uygulamalarının başlatıldığı her seferde ortaya çıkarken programların açık kaldığı süre boyunca da periyodik olarak açılmaya devam eder. “Daha Fazlasını Öğrenin” düğmesine tıklandığında ise kullanıcı OGA Web sitesine yönlendirilir. “Daha Sonra Anımsat” düğmesine tıklandığı zaman mesajın görüntülendiği iletişim kutusu kapanır.

30 Günün sonrasında

Office uygulamaları “Microsoft Office’in bu kopyası orijinal değil.” mesajı ile damgalanacaktır. Bu damga kullanıcının çalışmasını veya dokümanlarını yazdırmasını ve göndermesini etkilemeyecek; ancak yazılım doğrulama sorununu çözümlemenin gerekli olduğunu sürekli olarak hatırlatacaktır.

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (2)

  1. serhat

    bu olay başımda var windovs dosyasındaki egzeyi sildim uzun zamandır çıkmıyordu ama exelin üstünde çıkmaya başladı şimdi kurtulma yolu varmı

  2. Serhat AKINCI

    Merhaba.

    Kullandığınız office yazılımı korsan bir yazılım.

    Bir adet MS Office ürünü satın almanız gerekiyor.

Yorum Ekle