Türk MVP’ler Tarafından Hazırlanan Yeni MVA Eğitimleri

25.03.2015 | 20:18 Duyurular 0 Yorum

Geçtiğimiz aylarda bir grup Türk MVP ile birlikte Microsoft Virtual Academy (MVA) için tamamı Türkçe eğitimler hazırladık. Level 200 zorluğunda olan bu çevrimiçi kurs formatlı eğitimler arasında Azure IT Pro IaaS Hızlı Başlangıç, BT Uzmanları İçin Windows 10 Teknik Önizleme, Azure Pack, PowerShell’e Giriş, Hibrit Bulut İş Yüklerinde Depolama ve Yedekleme, Windows Server 2012 R2 ve Microsoft Azure’a Geçiş, Veri Merkezinizi Modern Hale Getirin gibi özellikle IT PRO’ların ilgisini çekebilecek konular yer alıyor. Bu eğitimlere kayıt olup modüleri izledikten sonra değerlendirme sorularını alarak kendinizi test edebilir, eğer isterseniz eğitim kayıtlarını ve sunum dosyalarını bilgisayarınıza indirip yeniden kullanmak üzere arşivleyebilirsiniz.

mva-egitimler

Kısa süre önce MVA üzerinde yayımlan ve tamamına ücretsiz olarak erişebileceğiniz bu yeni eğitimlerin bir listesi ve eğitimlerle ilgili kısa açıklamalar aşağıda yer alıyor. Ayrıca MVA’yı belirli aralıklarla kontrol ederek önümüzdeki günlerde yayımlanacak yeni eğitimlerden de haberdar olabilirsiniz.

Microsoft Azure IT Pro IaaS Hızlı Başlangıç

Konularında uzman MVP’lerimiz olan Mustafa Kara ve Önder Değer tarafından hazırlanan ve Microsoft Azure üzerinde sanal makineler ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğiniz bu eğitimde, sıfırdan Azure sanal makineleri yaratmaktan sanal ağlar yaratmaya, depolama hizmetleri hakkında bilgi almaktan şirketinizdeki sunucularınızda çalışan sanal makinelerin Azure’a taşınmasına kadar tüm konular gerçek senaryolar kullanılarak işlenmektedir.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/microsoft-azure-it-pro-iaas-hizli-baslangic

BT Uzmanları için Windows 10 Teknik Ön İzleme

Konularında uzman MVP’lerimiz Onur Yüksektepeli ve Baki Onur Okutucu tarafından hazırlanan bu derste, Windows 10 Teknik Ön İzleme ile gelen ve BT uzmanlarının hayatlarını kolaylaştıracak özellikler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/bt-uzmanlari-icin-windows-10-teknik-on-izleme

Windows Azure Pack Hızlı Başlangıç

Kurumların bulutta esneklik ve maliyet anlamında ulaşılabilirlik ve servis sağlayıcıların daha fazla müşteri destekleyebilmeyi istediklerini siz değerli IT profesyonellerinin iyi bildiğini düşünüyoruz. Bu ders, Microsoft Azure teknolojilerini sizin veri merkezinize getiren ve Windows Server ve System Center ile kurumsal seviyede, maliyet açısından verimli self servis bulut ve uygulama hizmetleri sağlayan Windows Azure Pack (WAP)’in altyapı hizmetlerini içermektedir.

Konularında uzman MVP’lerimiz olan Anıl Erduran ve Okan Eke‘den self servis, sanal makine otomasyonu, sanal ağlar, bulut, planlar ve daha fazlasını içeren altyapı hizmetlerini nasıl kullanabileceğinizi izleyin. Size yardımcı olabilecek demo ve örneklere göz atarak buluta olan yolculuğunuzu hızlandırın.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/windows-azure-pack-hizli-baslangic

PowerShell’e Giriş

PowerShell öğrenmek ister miydiniz? Bu Microsoft PowerShell Hızlı Başlangıç dersi IT çalışanlarının merkezi yönetim becerilerini geliştirmek ve iş yüklerinin yönetimini otomatik hale getirmek için PowerShell’i nasıl kullanabileceklerini göstermek için tasarlandı. Bu eğitim sayesinde PowerShell’in nasıl çalıştığını ve daha da önemlisi PowerShell’in size nasıl yardımcı olabileceğini konunun uzmanı MVP’miz Yusuf Öztürk‘ten öğrenin.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/powershell-giris

Hibrit Bulut İş Yükleri – Depolama ve Yedekleme

Pek çoğunuzun bildiği gibi Microsoft artık bir cihazlar ve servisler firması haline geldi. Aslında cihazlar; telefon, tablet ve tüketici hizmetlerinden çok daha fazlası demek. Mesela, veri merkezi altyapı ürünleri de cihazlar kapsamına giriyor. Client/Server mimarisinin kurumsal bilgisayarları doksanlı yıllarda yeniden şekillendirdiği gibi cihaz ve servis tasarımları da IT’nin geleceğini değiştiriyor. Yazılım tabanlı ağlara olan büyük ilgi, müşteri ve satıcıların merkezden yönetimle cihaz içi entegrasyona ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Bunun sebebinin değişikliklere daha hızlı cevap verebilmek ve fiziksel altyapı kullanımının verimliliğini artırma isteğinin olduğunu görüyoruz.

Uzman MVP’miz Serhat Akıncı tarafından hazırlanan bu eğitim sizi Microsoft’un depolama alanındaki şirket içi ve bulut çözümlerinin özellikleri ile tanıştıracak.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/hibrit-bulut-is-yukleri-depolama-ve-yedekleme

Eski Windows Server’dan Windows Server 2012 R2 ve Microsoft Azure’a Geçiş

Biliyorsunuz Temmuz 2015 Windows Server 2003 desteği için son tarih. Bu durumdan dolayı Windows Server 2003/2008’den Windows Server 2012 R2’ye ve Microsoft Azure’a geçmeyi düşünüyorsanız bu ders size çok yardımcı olacak. Windows Server 2012 R2 ve Microsoft Azure’a geçiş sürecinizi sorunsuz geçirmeniz için mevcut pek çok seçeneği konusunda uzman MVP’miz Mesut Aladağ tarafından hazırlanan bu derste bulabilirsiniz.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/eski-windows-server-dan-windows-server-2012-r2-ve-microsoft-azure-a-gecis

Veri Merkezinizi Modern Hale Getirin

Konusunda uzman MVP’miz Hakan Uzuner tarafından hazırlanan bu eğitimi izleyerek güncel veri merkezi yönetim araçlarını, depolama alaındaki gelişmeleri, sanallaştırılmış domain controller’lar için en iyi çözümleri ve günlük sunucu yönetim işinizi PowerShell ve Desired State Configuration ile nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Kurs Bağlantısı: http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/veri-merkezinizi-modern-hale-getirin

Tüm bu eğitim videolarını aynı zamanda Channel 9 üzerinden de izleyebilirsiniz.

Başarılar.

Yazı Etiketleri: , , , , , ,

Sayfa Başı ▲

Yorum Ekle