Virtual Machine Manager 2012 Beta Duyuruldu

Virtual Machine Manager 2012

System Center Virtual Machine Manager‘ın bir sonraki sürümü olan 2012 için beta dağıtımı saatler önce duyuruldu. Hemen kurup test edebilirsiniz.

VMM2012’de, eski sürümde yer alan bir çok feature elden geçirilip küçük geliştirmeler yapılmış ve cloud concept’ine uygun servis modelleri, servis konfigürasyonları ve imaj tabanlı yönetim gibi bir çok yeni özellik eklenmiş. Ek olarak VMM2008 ile Hyper-V, Virtual Server ve VmWare ESX ortamlarını yönetirken, VMM2012 ile yönetilebilen host ailesine Citrix XenServer ‘da katıldmış durumda :)

VMM2012 Beta için Installation Source’lar ile kurulum yapabileceğiniz gibi hazır kurulu bir VHD olarak da indirip bir Hyper-V sunucusunda start edebilirsiniz. Her ikisi için de şu linki kullanıyoruz: http://technet.microsoft.com/evalcenter/gg678609.aspx

İlerleyen günlerde Türkçe bilgi paylaşacağım. Şimdilik şuralara göz atabilirsiniz:

http://www.microsoft.com/systemcenter/en/us/virtual-machine-manager/vm-vnext-beta.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg610610.aspx

http://technet.microsoft.com/tr-tr/evalcenter/gg670988.aspx?wt.mc_id=TEC_89_1_24

Virtual Machine Manager 2012 enables you to:

 • Deliver flexible and cost-effective Infrastructure as a Service (IaaS). You can pool and dynamically allocate virtualized datacenter resources (compute, network, and storage) enabling self-service infrastructure experience for your business, with flexible role-based delegation and access control.
 • Apply cloud principles to provisioning and servicing your datacenter applications with techniques like service modeling, service configuration, and image-based management. You can also state-separate your applications and services from the underlying infrastructure using server application virtualization. This results in a “service-centric” approach to management where you manage the application or service lifecycle and not just datacenter infrastructure or virtual machines.
 • Optimize your existing investments by managing multi-hypervisor environments such as Windows Server 2008 R2 Hyper-V, Citrix XenServer, and VMware vSphere 4.1 in a single pane of glass.
 • Dynamic optimization of your datacenter resources based on workload demands, while ensuring reliable service delivery with features like high availability.
 • Best-of-breed virtualization-management for Microsoft workloads like Exchange and SharePoint.

— BlogPost Update1 / 25.03.2011 —

Türkçe kurulum makalesine şurdan ulaşabilirsiniz: http://www.serhatakinci.com/index.php/virtual-machine-manager-2012-beta-kurulumu.html

— BlogPost Update1 —

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (4)

 1. Hüseyin Ertugrul

  İlk kurulum denemem başarısız oldu maalesef, temiz bir sistem kurup tekrar deneyeceğim. Haber için teşekkürler.

 2. Serhat AKINCI

  Detaylı bir kurulum makalesi hazır. Bu akşam yayımlayacağım.

 3. Erdem zorlu

  merhabalar serhat hocam, size ulaşmaya çalışıyorum ama birtürlü ulaşamadım benım bir sorunum var VMware Workstation 8.0 kullanıyorum. sanal olarak windows vista kurdum, oyunları açmaya çalıştığımda sorry this application cannot run under a virtual machine hatası almaktayım. bunun çözümünüde buldum
  şletim sisteminin Virtual Machine Configuration’nı not defterini açıp
  svga.vramSize = “134217728”
  isolation.tools.getPtrLocation.disable = “FALSE”
  isolation.tools.setPtrLocation.disable = “FALSE”
  isolation.tools.setVersion.disable = “FALSE”
  isolation.tools.getVersion.disable = “TRUE”
  monitor_control.disable_directexec = “TRUE”
  monitor_control.restrict_backdoor = “true”
  kodları yapıştırdığımda ve
  HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000
  000 içinde bulunan yazıyı sildiğimde
  sorunsuz şekilde oyun açılmaktadır. Sorunum bunları yaptıgımda sanal pcnın çok kötü bir şekilde kasması oluyor. bunları yapmadan bu hatanın çözümü varmıdır. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla

 4. Serhat AKINCI

  Erdem – bildiğim kadarıyla yok, çünkü zaten bu parametrelerin default işli gelmemesinin nedeni ciddi anlamda performans düşüklüğüne neden olabilmeleri.

Yorum Ekle