VMM: Offline P2V Sırasında Error 2921

Senaryo

Organizasyon içerisindeki fiziksel bir sunucuyu Offline p2v yaparken aşağıdaki hatayı alabilirsiniz.

Error (2921)
VMM cannot complete the operation on the file C:\Users\SCOMSdk\AppData\Local\Temp\SCVMM.fab1d5691c\boot.wim on the HVServer.bemar.corp server. One of the following system errors occurred: a file is read-only, the specified path is a directory, or Virtual Machine Manager does not have the required permissions.

Recommended Action
Ensure that the path is valid and VMM has the appropriate rights to perform this action.

P2V Error 2921

Neden

VMM Server üzerindeki Virtual Machine Manager servisini yöneten hesabın, offline p2v yapılacak source üzerinde yeterli yetkiye sahip olmadığı durumlarda bu hatayı alabilirsiniz.

Normal şartlarda Virtual Machine Manager servisi Local System hesabı tarafından yönetilir ve bu durumda sorun yaşanmaz. Ama örneğin yapınıza OpsMgr (Oprations Manager) entegrasyonu yaptıysanız ve OpsMgr tarafındaki servisleri farklı hesaplar ile yönetilecek şekilde configure ettiyseniz (best practice yöntemidir) bu durum VMM’i de etkiler (özellikle tüm VMM rolleri ve admin console aynı server üzerindeyse) ve Virtual Machine Manager servisi farklı bir hesap ile çalışır.

Virtual Machine Manager Servisi

Çözüm

1. Servisi yöneten ilgili hesap için source üzerinde gerekli yetkileri manuel olarak verebilirsiniz (local administrators gurubuna eklemek gibi)

2. P2v conversion tamamlanana kadar servisi Local System hesabı ile çalışacak şekilde configure edebilirsiniz. P2v tamamlandıktan sonra ise tekrar eski hesabı tanımalısınız çünkü OpsMgr entegrasyonunun doğru çalışabilmesi için bu gerekli.

Yazı Etiketleri: , , ,

Sayfa Başı ▲

Yorum Ekle