Windows 10 Update Error 0x8024402f

22.03.2015 | 12:30 Windows 8 Yorum

Bir süredir test sürüşünde olan Windows 10 Technical Preview için belirli aralıklarla yeni build ve güncellemeler yayımlanıyor ve ilgili paketler Windows Update üzerinden gönderiliyor. Bu güncellemeleri almak ve yüklemek daha kararlı bir test sürüşü için önemlidir.

Bir süredir kenarda bekleyen ve Windows Technical Preview Build 9926 ile çalışan Surface Pro’yu kısa süre önce yayımlanan Build 10041’e upgrade etmek istedim. Windows Update üzerinden yeni güncelleme paketlerini kontrol ettiğimde birtakım şeyler buldu ancak bunlar sadece düzeltme güncellemeleriydi ve aralarında Build 10041 yoktu. Bu mevcut düzeltme güncellemelerini yüklemek istediğimde ise indirme işlemi gerçekleşti ancak yükleme aşamasına geçerken 0x8024402f hatası aldım. Ama hatanın ekran görüntüsünü alamadım :)

Windows Update Error 0x8024402f

Update & Recovery araçlarında Windows Update altında Advanced options bölümüne gittim ve oradaki Give me updates for other Microsoft products when I update Windows seçimini devre dışı bıraktım.

windows-update-error-0x8024402f

Windows Update üzerinden tekrar güncellemeleri kontrol ettiğimde tüm paketler başarılı bir şekilde yüklendi. Ardından bir güncelleme kontrolü daha yaptım ve bu sefer Windows 10 Technical Preview Build 10041 yani benim için fbl_impressive 10041 Enterprise paketi de listelendi, indirildi ve yüklendi.

windows-10-build-10041-update

Windows Update Error 0x8024402f herkeste yaşanıyor mu emin değilim çünkü bendeki Windows 10 TP sürümünü Windows 8.1’den yükselterek kullanmaya başlamıştım ve her yeni gelen build’ı da yine aynı sisteme güncelleme olarak geçtim. Sonuç olarak hatanın nedenini anlayamadım ama Build 10041 sonrası Give me updates for other Microsoft products when I update Windows seçeneğini aktif etsem dahi güncelleme kontrolünde hata oluşmadı.

Yazı Etiketleri: , ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (8)

 1. Semih

  Evet bahsettiğiniz seçeneği pasif hale getirince sorun çözüldü.

  Teşekkürler.

 2. Orçun

  Gerçektende bahsettiğiniz seçeneği pasif hale getirince sorun çözüldü.

  Teşekkürler.

 3. M.Şen

  Çok teşekkür ederim, dünden beri bir çok yöntem denedim ama hiç biri olmamıştı bu işe yaradı.

 4. Metin

  Teşekkürler. Bendeki güncelleme sorunu da böylece çözülmüş oldu.

 5. hacker

  bu anlatılanlar çözüm olmadı ben kendim çözdüm.çözemeyen arkadaşlar şunları yapın.windows update ayarları gelişmiş seçeneklere girin orada windows u güncellestirdiğimde bana diger.. diye devam eden kutucuktan işareti kaldırın.aşağıda güncelleştirmelerin nasıl teslim… diyen yere tıklayın.çıkan anahtarı kapalı yapın.sonra windows update hizmetini sıfırlayın.(bilmeyenler google den bakabilir.)sorunum çözüldü.

 6. eren keles

  sağolun

 7. Emzullah 59oğlu

  İşime yaradı. Teşekkür ettim.

 8. mchtakts

  İyi günler öncellikle,
  Arkadaşlar bu hatayı şu yüzden veriyor, windows güncellemede ıp ni sabitliyor gncelleme yolunu aynı tutuyor dolaysı ile daha önce yapmış olduğun güncellemeyi tekrar aynı yoldan indirmeye çalıştığın için bu hatayı veriyor. çözümü çok basit iş yerine ait modemi tekrar başlatıp güncelleştirmeleride tekrar dene dersen sorunun kesinlikle düzelir. Güncelleme yolun değişeceği için de bu sorun ortandan kalkar. Bir çok forum sitesinde farklı çözümler üretmişler ama % 50 oluyor bu yöntem kesin çözüm. iyi günler kolay gelsin.

Yorum Ekle