Windows 8.1 Preview – Önizleme

08.06.2013 | 21:28 Dokümanlar , Haberler , Windows 4 Yorum

Windows 8.1 için ilk ön izleme sürümü yakında geliyor: Windows 8.1 Preview

Önceki yazıları takip edenler Windows 8.1 ‘in geniş kapsamlı bir güncelleme paketi olduğunu ve Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulacağını biliyor olmalı. Eğer bu konularda ön bilgiye sahip değilseniz aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Windows 8.1

Windows 8.1 ile ile ilgili şimdiye kadar duyurulan yeniliklerden daha çok BT Uzmanlarını (ITPros) ilgilendiren toplu bir listeye ise aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşmanız mümkün.

BT Uzmanları İçin Windows 8.1 Yenilikleri

26 Haziran ‘da San Francisco ’da gerçekleşecek olan Build konferansı ile Windows 8.1 Enterprise Preview sürümü herkesin denemesi için genel erişime açılacak. Bu ön izleme sürümü, kararlı sürüm öncesinde bir gösteri ve hatalardan ayıklama amacı taşıdığı gibi, BT uzmanları ve son kullanıcılar için yeni teknolojilere erken adaptasyon imkanı da sunuyor.

26 Haziran geldiğinde aşağıdaki bağlantıları kullanarak Windows 8.1 önizleme sürümüne ulaşabilirsiniz. Ulaşabilirsiniz diyoruz çünkü Windows 8.1 önizleme sürümüne de yeni bir işletim sistemi şeklinde değil, mağaza üzerinden indirilebilen bir güncelleştirme olarak erişebileceksiniz. Ayrıca Windows 8.1 Preview ileride Windows 8.1 RTM yani kararlı sürüme yükseltilemeyecek. Bu yüzden 8.1 Preview denemesini bir test sistemi üzerinde yapmanız önerilir. Aksi durumda kişisel bilgi ve ayarlarınızı ara bir işlemle çıkartıp, Windows 8.1 RTM ‘e tekrar aktarmanız gerekebilir.

Windows 8.1 Preview Download
Windows 8.1 Preview Download

Windows 8.1 Önizleme Sürümü İndir
Windows 8.1 Önizleme – İndirme Yönergeleri

Önizleme sürümü öncesinde biraz daha fikir sahibi olmak için aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Windows 8.1 ‘de Neler Var?

Her şeyi buluşturuyor

İşiniz için sunulan yeni mobil uygulamalardan tutun da daha verimli ofis çalışma imkanlarına, aradığınız bilgiye kolayca ulaşmanıza yardımcı olan gelişmiş arama ve tarama (browsing) yeteneklerine, verilerinize her yerden erişimi mümkün kılan modern ve güvenli yöntemlere kadar her şey tek bir işletim sisteminde buluşuyor: Windows 8.1

Windows deneyimi bütün cihazlarda

En iyi iş tabletlerinden tutun ince ve hafif dizüstü cihazlara, ev bilgisayarlarınızdan yüksek performanslı iş istasyonlarına veya hepsi bir arada çözümlere kadar, evinizden, ofisinizden ve hatta yolda hareket halindeyken bile aynı Windows deneyimini yaşama şansına sahipsiniz.

Kurumsal ihtiyaçları destekler

Windows 8.1 ile kurum organizasyonunuzdaki kişisel cihazları yönetebilir, işletmenizin altyapı yatırımlarını en verimli şekilde kullanabilir ve tüm bunları güvenlikten ödün vermeden, hatta arttırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 8.1 Modern ve Güncel

En iyi iş tableti, dizüstü ve masaüstü deneyimi için tasarlandı

Uygulama verimliliği ve aslında çok daha fazlası için tercih edebileceğiniz Windows 8.1, özellikle iş tabletleri için oldukça başarılı ve eskiye nazaran geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Windows 8.1 Tablet Dizüstü Masaüstü

Bunun yanı sıra direkt masaüstüne açılış, geliştirilmiş fare ve klavye kontrolleri gibi diğer özellikleri ile dizüstü ve masaüstü sistemler için de oldukça doğru bir seçim olabiliyor.

İşiniz için mobil uygulamalar

Geleneksel Windows uygulama deneyimini tablet ve diğer taşınabilir cihazlara kadar getiren Windows 8.1 ile artık işiniz için gerekli olan uygulamaları çok kolay bir şekilde kullanıma sunabileceksiniz.

Windows 8.1 Mobil Uygulamalar

Var olan mobil uygulamalarınızdan faydalanmaya devam ederken Windows 8.1 için üretilen yeni mobil uygulamalardan destek alabilir veya kurumunuz için yeni mobil uygulamalar geliştirip kolay e hızlı bir şekilde dağıtabilirsiniz.

İşletmeniz için daha fazla hareket

Geliştirilmiş mobil geniş bant erişim fonksiyonları, kurumsal sınıf yazıcılara destek, Miracast tabanlı kablosuz görüntü yetenekleri ve diğer yeni özellikler ile çalışanlarınız her zaman bağlı kalabilir ve daha üretken olabilirler.

Windows 8.1 İle Hareket

Tüm bunların aynı tablet üzerinde toplandığını hayal edin ve şimdi Windows 8.1 ‘i inceleyin.

BYOD desteğinden faydalanın

Dünyada hızla yaygınlaşan BYOD (bring your own device) konsepti, çalışanların tablet, dizüstü, akıllı telefon gibi kişisel cihazlarını iş için kullanabilmesi fikrine dayanan yeni bir akım.

Windows 8.1 ve BYOD

Windows 8.1 ile mobil kullanıcılarınız için BYOD senaryolarını aktif edip desteklerken altyapı ve mevcut yönetim yatırımlarınız da optimize edebilirsiniz.

Kurumsal sınıf güvenlik

Windows 8.1, biyometrik kimlik doğrulama, kurumsal verilerin şifrelenmesi ve gerekli durumlarda uzaktan kalıcı olarak silinebilmesi (wipe) gibi yetenekleri sayesinde modern güvenlik tehditlerine karşı güçlü önlemler sunuyor.

Windows 8.1 Kurumsal Sınıf Güvenlik

Bu aynı zamanda size, çalışanlarınızın kişisel cihazları üzerindeki kurumsal veriler üzerinde daha fazla denetim ve kontrol şansı sunuyor.

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (4)

 1. briket makinası

  bilgi için çok teşekkürler, iyi çalışmalar

 2. Telsiz Kiralama

  Güzel bir paylaşım teşekkürler

 3. emre

  Herkes kullanabiliyor mu? İndirip istediğimiz gibi kullanabilir miyiz? Ne kadar sürecek kullanma hakkımız?

 4. Serhat AKINCI

  İsteyen herkes önizleme sürümünü indirip kurabilir.

  Windows 8.1 önizleme sürümü 15 Ocak 2014 tarihine kadar kullanılabilir. Bu tarihe kadar zaten kararlı sürüm çoktan bitmiş ve piyasada olacak.

Yorum Ekle