Windows Server 2008 Deneme Süresini Uzatma

06.03.2008 | 11:13 Çözümler , Windows Server 11 Yorum

Yayınlanan test sürümlerinin aktivasyon istemediğini biliyorsunuz. Windows Server 2008 test kopyaları için de durum aynı.

Aşağıda bahsedeceğim yöntem ile bu süreyi 180 gün daha uzatmak mümkün. Yani 60+60+60+60=240 gün şeklinde test şansına sahip olabilirsiniz.

Tam olarak 60+60+60+60 şeklinde kullanabilmek için uzatma işlemlerini 60 günlük periyodun son gününde yapmalısınız

Yöntem:

Başlat > Çalıştır > cmd.exe açıyoruz ve slmgr.vbs –rearm komutunu veriyoruz. Ardından sistemi yeniden başlatıyoruz. Böylece 60 günlük süre reset’lenmiş oluyor. Bu komutu her girişimizde süre reset’lenip başa döner. Komutu en fazla 3 kez kullanabiliyoruz.

İlk kurulumdaki 60 gün + 3 kez girilen komut (60+60+60) = 240 gün.

Kullanım süresinin hangi gününde olduğunuzu öğrenmek için slmgr.vbs -dli komutunu kullanabilirsiniz.

Son olarak hatırlatmak isterim ki bu yöntem Microsoft support sayfalarında yayınlanmış ve tamamen kurallara uygun bir işlemdir.

Aklıma gelmişken; Blog’u ilk açtığım zamanlarda yukarıdaki yöntemin Windows Vista test kopyaları üzerinde uygulanması ile ilgili bir yazı yayınlamıştım. O sıralarda da Google Adsense için başvuru yapmıştım. Adamlar benim siteyi incelemiş ve o yazıyı görmüşler. Sitenizde yasa dışı yöntemler yer almaktadır vs.. benzeri bir gerekçe ile Adsense’e almamışlardı beni. Bir türlü anlatamamıştım olayın yasal olduğunu :))

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (11)

 1. eren

  Aklıma gelmişken; blogu ilk açtığım zamanlarda bir yazı yayınlamıştım. Yukarıdaki yöntemin, Vista test kopyaları üzerinde uygulanması ile ilgili. O sıralarda da google adsense için başvuru yapmıştım. Adamlar benim siteyi incelemiş ve o yazıyı görmüşler. Sitenizde yasa dışı yöntemler yer almaktadır vs.. benzeri bir gerekçe ile adsense’e almamışlardı beni. Bir türlü anlatamamıştım olayın yasal olduğunu :))

  :):):):):) benimde böyle birşey başıma gelmişti :D

 2. Mustafa Gunay

  Bilgi icin cok tesekkur. yine imdadıma yetistiniz:)

 3. Mert Akar

  aradığım bişeyde serhatakinci.com’da çıkmasın :D
  TEŞEKKÜRLER

 4. Gökhan Yağdıran

  Rearm yaptığımız hazırda çalışan sistemde bir problem çıkıyormu. Sunucuma sql express kurdum ve şuan win serveri trial kullanıyorum. rearm yaptığımda sql deki bilgilerde bir sorun çıkarmı acaba ?

 5. Serhat AKINCI

  rearm sonrasında herhangi bir problem, kısıtlama veya veri kaybı yaşanmaz.

 6. Serkan Gençtürk

  Hocam server 2008 r2’de bu komut çalışmadı slmgr.vbs –rearm ne yapmak gerekli

 7. M CAN

  ” slmgr -ato ” bunu dene sorunun çözülecektir :)

 8. YAKUP

  ÜSTAT MRB. BU BAHSİ ETTİĞİNİZ UZAKMA ÜSTÜ KULLANIM SÜRESİ MEVCUTTA AKTİF EDİLMİŞ HALİ HAZIRDA KULLANILAN VE SON 23 GUN KALDI UYARISI VERİLEN 2012 SUNUCU İÇİNDE GEÇERLİMİDİR.
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 9. Serhat AKINCI

  Deneme periyodunu genişletme yöntemi sadece işletim sistemi lisansı için geçerli. Üzerinde ayrıca lisanslama gerektiren Terminal Server (RDS) gibi roller kendi deneme periyotlarına tabidir.

 10. Tural SARIKAYA

  Merhabalar,

  Windows 2008 R2 de Terminal Service Lisansi olmasina ragmen hala 120 den geri sayiyor. Lisans Server Active ve 5 Cal de tanimlanmis durumda. Neden hala deneme surumu gibi calisir ?
  Desteginiz icin tesekkurler

  Tural Sarikaya

 11. Mustafa Emre GÜL

  Tural Sarıkaya’ nın sorunu bende de oluyor. Lisans girildiği halde Remote Desktop lisans uyarısı verip duruyor.

Yorum Ekle