Windows Server 2012 R2 – Önizleme Sürümü Genel Erişime Açıldı

25.06.2013 | 14:15 Duyurular , Windows Server 0 Yorum

Sunucu sanallaştırma, depolama, ağ, sunucu yönetimi ve otomasyon, web ve uygulama platformları, bilgi&erişim koruması ve sanal masaüstü altyapısı başta olmak üzere çok daha fazla alanda yeni ve geliştirilmiş özellikler barındıran Windows Server 2012 R2 için ilk önizleme sürümü az önce genel erişime açıldı ve indirmek için hazır.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Windows Server 2012 R2 Datacanter Önizleme sürümü için kurulum ve deneme kaynaklarına erişebilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Önizleme – İndir

Windows Server 2012 R2 Önizleme İçin İndirme Yöntemleri

Windows Server 2012 R2 Datacenter ‘ı aşağıdaki dört farklı şekilde test edebilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Önizleme İçin İndirme Yöntemleri

Windows Server 2012 R2 Datacenter Preview ISO

Geleneksel ISO medya formatıdır. Herhangi bir DVD’ye yazarak veya örneğin bir sanal makine üzerine ekleyerek yeni bir Windows Server 2012 R2 Datacenter kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca var olan bir Windows Server ‘ı da yükseltmeniz mümkün.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Preview VHD (Server Core)

Hazır kurulu olarak gelen sanal makine disk imajlarını indirerek Windows Server 2012 R2 Datacenter ‘ı hemen test edebilirsiniz. Server Core sanal disk imajı, Windows Server Core tabanlı bir 2012 R2 açmanızı sağlar.

Hyper-V ile uyumlu olan sanal disk imajlarını bir sanal makine oluşturup bağladıktan sonra test etmeye başlayabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Preview (Server with a GUI)

Hazır kurulu olarak gelen sanal makine disk imajlarını indirerek Windows Server 2012 R2 Datacenter ‘ı hemen test edebilirsiniz. Server with GUI sanal disk imajı, Windows Server with GUI tabanlı bir 2012 R2 açmanızı sağlar.

Hyper-V ile uyumlu olan sanal disk imajlarını bir sanal makine oluşturup bağladıktan sonra test etmeye başlayabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Preview on Windows Azure

Windows Server 2012 R2 Datacenter Önizleme sürümü aynı zamanda Windows Azure sanal makineleri için de hazır durumda. Bir deneme hesabı ile Windows Azure üzerinde yeni bir sanal makine oluşturup hazır Windows Server 2012 R2 Datacenter Önizleme imajını dağıtarak test etmeye başlayabilirsiniz. Bu opsiyon, elinde uygun donanım veya altyapı bulunmayan BT uzmanları için oldukça kolay görünüyor.

Windows Server 2012 R2 Önizleme Sürümü Hakkında

Bu dağıtımın bir Önizleme sürümü olduğunu ve canlı ortamlarda kullanılmasının önerilmediğini unutmayın.

Datacenter Önizleme sürümü üzerinde aşağıdaki ürün anahtarlarını kullanabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Preview Product Key: JGXYY-7NMTC-MHKY3-QCC9B-VQRG7
Automatic Virtual Machine Activation (AVMA) Product Key: XVNRV-9HTX4-TH2JD-HVJQD-QRQWG

Önizleme sürümü için dağıtım, yükseltme ve özellik seviyesinde bilinen hatalar için aşağıdaki bağlantıyı mutlaka ziyaret edin. Bu bağlantı yeni hatalar ortaya çıktıkça güncellenecek ve varsa geçici çözümler de paylaşılacak.

http://technet.microsoft.com/library/dn303413.aspx

BT uzmanları ve yazılım geliştiricilerin yeni teknolojilere hızlı adapte olabilmesi, ekosistemde yer alan iş ortaklarının ürünlerini önceden hazır edebilmesi ve ürünün hatalardan daha hızlı temizlenebilmesi adına yayımlanan bu deneme amaçlı Önizleme sürümü 15 Ocak 2013 tarihinde sonlanacak. Windows Server 2012 R2 için kararlı (RTM) sürüm ise 2013 yılı sonuna kadar piyasadaki yerini almış olacak.

Windows Server 2012 R2 Önizleme – Kurulum

Daha önceki Windows Server sürümlerinden pek farklı olmayan kurulum yöntemi ve ön gereksinimler için yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki dokümanı referans alabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Önizleme – Kurulum

Yazı Etiketleri:

Sayfa Başı ▲

Yorum Ekle