Windows Server 2012 R2 Preview

08.06.2013 | 03:33 Dokümanlar , Windows Server 1 Yorum

Kısa süre önce duyurusu yapılan ve özellikleri hakkında ilk kez bilgiler paylaşılan bir sonraki ara sürüm sunucu işletim sistemi Windows Server 2012 R2 için ilk Preview yani ön izleme sürümü muhtemelen bu ay sonuna kadar genel erişime açılacak. (Genel erişim: BT çalışanları ile birlikte diğer tüm profiller için indirme ve test etme şansı)

25.06.2013 – Güncelleme

Az önce yayımlanan Windows Server 2012 R2 Preview – Önizleme sürümlerini indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Preview Download

Windows Server 2012 R2 Önizleme İndir

Windows Server 2012 R2 Preview ile güncel sunucu teknolojilerini test etme ve kararlı sürüm öncesinde kendinizi yeni teknolojilere hazırlama şansına sahip olacaksınız. 3 Haziran tarihinde yapılan duyuru ve diğer detaylar için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Windows Server 2012 R2
http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-server-2012-r2.html

Sunucu sanallaştırma yeteneği Hyper-V ‘nin de yeni sürümünü barındıran Windows Server 2012 R2, sanallaştırma yenilikleri açısından bir ara sürüme göre oldukça fazla geliştirme içeriyor. Bu konudaki detaylı bir yazıya şuradan ulaşabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Platform

Windows Server 2012 R2 Preview – Önizleme

Geçmiş dönemlerde Release Candidate (RC) veya Beta olarak isimlendirilen henüz geliştirme aşamasındaki Windows işletim sistemleri bir süredir Preview yani Ön İzleme sürümleri şeklinde anılıyor. Windows Server 2012 R2 vizyonundan birkaç ufak başlık ile bahsetmek adına;

Genel Bakış

Microsoft’un bulut işletim sistemi vizyonunun kalbi olan Windows Server 2012 R2, küresel ölçekte bulut hizmetleri sunan şirketin tecrübelerini özel veri merkezinize kadar getiriyor. Sanallaştırma, depolama, ağ, sanal masaüstü altyapısı, bilginin korunması, erişim kontrolü ve çok daha fazla alanda heyecan verici yenilikler içeren Windows Server 2012 R2, sunucu işletim sistemi ailesinin yeni gözdesi olmaya aday.

Windows Server 2012 R2 henüz ön izleme aşamasında ve yakında ilk genel erişilebilir kopya BT dünyası ile paylaşılmış olacak. Eğer ürün genel erişime açıldığında haberdar olmak istiyorsanız blog’u takip edebilir veya aşağıdaki bağlantı üzerinden kayıt olarak e-posta ile bildirim almayı tercih edebilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Preview İçin Kayıt
http://technet.microsoft.com/evalcenter/dn205292.aspx?CR_CC=200142594

Kurumsal Sınıf Sunucu İşletim Sistemi

Dünya üzerinde en fazla tercih edilen sunucu işletim sistemi grubu olan Windows Server Ailesi ‘nin bir sonraki üyesi Windows Server 2012 R2 ‘de yer alan yeni ve geliştirilmiş özellikler, veri merkezinizde daha iyi performans ve daha etkin kapasite kullanımını mümkün kılarak iş çevikliğinizi arttırmaya yardımcı oluyor. Hizmet kesintilerine karşı koruma sağlamak için çeşitli kurtarma teknolojileri sunan Windows Server 2012 R2, en büyük ve zorlu iş yüklerini sürekli ve kesintisiz şekilde çalıştırabilecek, modern, güvenli, ölçeklenebilir, başarısı kanıtlanmış sanallaştırma ve bulut teknolojileri sunuyor.

Basit ve Uygun Maliyetli

Windows Server 2012 R2, yeni ve geliştirilmiş teknolojiler için basit yapılandırma desteğini sürdürürken, çeşitli iş yükleri için çok kiracılı (multi-tenant) yapılar ile tam uyumlu depolama ve ağ yetenekleri sunmaya devam ediyor. Söz konusu yazılım tabanlı teknolojilere diğer çözümlere göre çok daha uygun maliyetler ile sahip olma şansı sunan yeni sunucu işletim sistemi Windows Server 2012 R2, endüstri standardı donanımlara destek vererek sunucu ve çevre ekipmanı yatırımlarınızı aşağı çekebiliyor. Birçok yönetimsel görevin otomatikleştirilerek basitleştirildiği yeni sunucu işletiminde büyük iş yüklerinin dağıtımı kolaylaştırarak verimlilik ciddi oranda arttırılmış durumda.

Uygulama Odaklı

Web site, uygulama ve servislerinizi hiç olmadığı kadar hızlı ve esnek bir şekilde inşa edebilir, dağıtabilir ve ölçekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Windows Azure VM ve System Center 2012 R2 birlikteliği ile uygulamalarınız, kurum içi veri merkezi, genel bulut ve servis sağlayıcı veri merkezleri arasında hiç olmadığı kadar özgürce harekete edebilirler. Windows Server 2012 R2, iş-kritik uygulamalarınız için ölçeklenebilir, yüksek erişilebilir, standartlar ile uyumlu, açık kaynak uygulamaları ve çeşitli geliştirme dillerini destekleyen bir platform sunar. BT servisleriniz için daha fazla, çok daha fazla esneklik!

Kullanıcı Merkezli

Windows Server 2012 R2, sanal masaüstü altyapısı dağıtımını oldukça kolaylaştırırken, yerleşik olarak gelen veri tekilleştirme yetenekleri sayesinde VHD (sanal disk) konumlandırma alanlarında kazanımlar sağlayarak depolama maliyetlerini de önemli ölçüde düşürebilir. Windows Server 2012 R2 ‘deki sanal masaüstü altyapısı oldukça esnektir ve kullanıcılara hemen hemen her yerden güvenli, uyumlu ve zengin deneyimli erişim olanağı sağlar.

Yeni sunucu işletim sistemi, kullanıcılarınızın kurumsal kaynaklara erişimi için çeşitli yollar sağlarken önemli iş bilgilerinizin korunmasına da yardımcı oluyor. Windows Server 2012 R2 ile veri merkezi ve bulut yapısı içindeki kimlik ve federasyon denetimini gerçekleştirebilir, kullanıcılarınızı uygulamalarınıza ve diğer kaynaklarınıza esnek ve güvenli bir şekilde eriştirebilir, hangi kaynaklara hangi seviyede erişebileceğini denetleyebilirsiniz.

25.06.2013 – Güncelleme

Az önce yayımlanan Windows Server 2012 R2 Preview – Önizleme sürümlerini indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Windows Server 2012 R2 Preview Download

Windows Server 2012 R2 Önizleme İndir

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (1)

  1. briket makinası

    bilgi için teşekkürler, iyi çalışmalar

Yorum Ekle