serhat-akinciUzun zamandır bilgi ve iletişim teknolojileriyle ilgilenen ve uzmanlık alanı kurumsal BT yapıları olan Serhat AKINCI, geniş ağlar, işletim sistemleri, sunucular, platformlar, servisler, uygulamalar, araçlar gibi konularda altyapı tasarımı, güvenlik, inşa, taşıma, birleştirme, işletme ve sorun giderme gibi çeşitli çalışmalar yürütüyor. 15 yılı aşan profesyonel iş hayatına İstanbul merkezli olarak devam ediyor ve INPROWISE için çalışıyor.

Günümüz teknoloji dünyasında kaliteli, özgün ve gerçek saha tecrübesine dayalı bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı içerikleri ve araçları 2007’den beri yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da bu ortamlar için geçmişte sağladığı destek ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü 8 yıl boyunca Cloud and Datacenter Management alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendirilmiştir.

Twitter / LinkedIn