serhat-akinciUzun zamandır bilgi teknolojileriyle ilgileniyor ama bu işlere Commodore 64 ile başlamadı, MS-DOS kullanmadı, hatta ilk bilgisayarı da bir Amiga değildi. İşletim sistemleri, bilgisayar ağları, sunucu uygulamaları gibi kavramlarının yaygınlaşmasıyla birlikte kurumsal bilgi teknolojilerine merak saldı ve hayatına bu doğrultuda yön verdi.

Uzmanlık alanı kurumsal BT sistemleri olan Serhat AKINCI, işletim sistemleri, bilgisayar ağları, sunucu uygulamaları, araçlar, platformlar, servisler gibi çeşitli alanlarda altyapı tasarımı, güvenlik, yükseltme, birleştirme, işletme ve sorun giderme gibi çalışmalar yürütüyor. 15 yılı aşan profesyonel iş hayatına İstanbul merkezli olarak devam ediyor ve INPROWISE için çalışıyor.

Günümüz internet dünyasında gerçek saha tecrübesine dayalı, özgün ve kaliteli bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı içerikleri ve geliştirdiği bazı araçları 2007’den beri yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da bu ortamlar için geçmişte sağladığı destek ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü 8 yıl üst üste Cloud and Datacenter Management alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendirilmiştir.

Twitter / LinkedIn