Hakkında

serhat-akinci Uzun zamandır bilgi teknolojileriyle ilgileniyor ama bu işlere Comodore ile başlamadı, evdeki elektronik eşyaları söküp takmadı, hatta ilk bilgisayarı da bir Amiga değildi. İşletim sistemi, programlama, bilgisayar ağları ve internet gibi kavramlarının yaygınlaşmasıyla birlikte kurumsal bilgi teknolojilerine merak saldı ve hayatına bu doğrultuda yön verdi.

Uzmanlık alanı kurumsal BT altyapı teknolojileri olan Serhat AKINCI, bilgisayar ağları, işletim sistemleri, sunucu uygulamaları ve araçları, platformlar, bulut servisleri gibi çeşitli alanlarda tasarım, devreye alma, yükseltme, güvenlik, entegrasyon, işletme ve sorun giderme gibi çalışmalar yürütüyor.

15 yılı aşan profesyonel iş hayatına İstanbul merkezli olarak devam ediyor ve INPROWISE BT Danışmanlık Hizmetleri için çalışıyor.

Günümüz internet dünyasında gerçek hayat tecrübelerine dayalı, özgün ve kaliteli bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı dokümanları ve geliştirdiği araçları 2007’den beri yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bu çabasını hala, her fırsatta sürdürüyor. Bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da bu ortamlar için sağladığı destek ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü 8 yıl üst üste Cloud and Datacenter Management alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendirilmiştir.

Twitter | LinkedIn