Uzmanlık alanı kurumsal BT yapıları olan Serhat AKINCI, bilgisayar ağları, işletim sistemleri, sunucu uygulamaları ve araçlar, servisler, platformlar, yüksek erişilebilir ve dağıtık sistemler gibi alanlarda mimari ve altyapı tasarımı, güvenlik, inşa ve işletme, taşıma ve birleştirme gibi çalışmalar yürütüyor. 15 yılı aşan profesyonel iş hayatına İstanbul merkezli olarak devam ediyor ve Operasist için çalışıyor.

Günümüz internet dünyasında saha tecrübesine dayalı, güvenilir ve reklamsız bilgiye ulaşma konusundaki zorlukların farkında olan Serhat AKINCI, üzerinde çalıştığı konularla ilgili hazırladığı içerikleri ve araçları 2007’den beri yayında olan bu blog üzerinde paylaşıyor ve bazen de şurada konuşuyor.

Herhangi bir teknik toplulukla bağlantısı olmasa da geçmişte bu ortamlar için sağladığı destek, konuşmacı olarak yer aldığı sayısız etkinlik ve üzerinde çalıştığı konularla ilgili gönüllü paylaşımlarından ötürü uzun yıllar boyunca Cloud and Datacenter Management alanında Microsoft MVP Award ile ödüllendirilmiştir.

Twitter / LinkedIn