Windows Server 2012

19.04.2012 | 11:19 Duyurular , Windows Server 3 Yorum

Windows Server 2012Bir süredir “Windows Server 8” olarak konuştuğumuz, henüz beta aşamasında olan ve Microsoft’un bir sonraki sunucu işletim sistemi olarak geliştirilen yeni Windows Server sürümünün adı Windows Server 2012 olarak kesinlik kazandı.

Windows Server 2012 bulut için tasarlanmış bir çok yenilik ile birlikte bu güne kadar üzerinde taşıdığı bir çok özelliğin de optimize edilmiş hallerini içeriyor. Şimdiye kadarki en iyi Windows Server sürümü için hazır mısınız?

Dünyada trend olan, sunduğu avantajlar ve rekabetçi yapısı ile hızla kendini kabul ettiren Bulut Bilişim konseptine birçok noktadan dokunabilen yeni Windows Server 2012, Özel Bulut (Private Cloud) ve Karma Bulut (Hybrid Cloud) başta olmak üzere Genel Bulut (Public Cloud) gibi daha kapsamlı ve komplike modelleri barındıran Veri Merkezlerinin bir çok noktasında konumlanabiliyor. Bunun yanı sıra gelenekselleşen bir çok rol ve özellik de geliştirilerek Windows Server 2012 üzerinde yoluna devam ediyor.

Yeni Windows Server 2012, üzerinde taşıdığı geliştirilmiş hypervisor kodu Hyper-V 3.0, platforma entegre yeni operasyonel özellikleri ve her şeyden önemlisi rekabetçi lisanslama politikaları ile geleneksel sunucu sanallaştırmanın sınırlarını zorluyor ve firmaların kendi Özel Bulut yapılarını inşa edebilmeleri için zemin hazırlıyor.

Windows Server 2012 Hyper-V ile ilgili, Windows Server 8 Hyper-V olarak yayımladığımız aşağıdaki çalışmaları referans almaya devam edebilirsiniz. İçerik ve özellikler anlamında herhangi bir değişiklik yok.

Windows Server 2012 Hyper-V – Hızlı Bakış
http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-server-8-ve-hyper-v-3-0.html

Windows Server 2012 Hyper-V – Seminer Kaydı
http://www.serhatakinci.com/index.php/windows-server-8-hyper-v-yenilikleri-seminer-kaydi.html

Windows Server 2012 (8) Beta Download
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh670538.aspx?ocid=&wt.mc_id=TEC_108_1_33

Windows Server 2012 (8) Site
http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/v8-default.aspx

Yazı Etiketleri: ,

Sayfa Başı ▲

Yorumlar (3)

 1. Necmi MARAL

  Serhat bey merhaba,
  IBM Blade kurulumu sırasında işletim sistemi seçimi kısmında “bir yıl önce” bu ismi görmüştük değil mi?

 2. Serhat AKINCI

  O Small Business Server 2011 :)

 3. Murat

  Bizleri güncel tuttuğunuz için teşekkürler

Yorum Ekle